Een hattrick in Kitzbühel
Op 1 februari 2026 keek de internationale jachtwereld vol bewondering naar het podium. Het superjacht LALABE van de Nederlandse werf Van der Valk werd niet één, maar drie keer naar voren geroepen. De vakjury was onverbiddelijk in hun oordeel en kende het schip de prestigieuze prijzen toe voor zowel het meest uitmuntende exterieur- als interieurontwerp in de klasse van 24 tot 39,9 meter.
Bovendien werd de technische superioriteit van het schip bezegeld met de award voor de beste scheepsarchitectuur binnen de categorie van semi-waterverplaatsende en planerende motorjachten. Het winnen van deze "Triple Crown" bevestigt de status van Van der Valk als dé specialist in boutique building: het creëren van op maat gemaakte meesterwerken die de dromen van veeleisende eigenaren tot leven wekken.
Een uitdagende visie
Commercieel Directeur Yoeri Bijker is zichtbaar trots op de prestatie. "Het winnen van deze prestigieuze prijzen is iets waar we als team enorm trots op zijn. Het is ook een kans om de eigenaren van LALABE te bedanken. Hun gedetailleerde en uitdagende visie dwong ons om de grenzen van jachtbouw te verleggen."
"LALABE is een seaborne sanctuary met de essentie van een ontspannen strandhuis," aldus de werf.
De onmogelijke puzzel: een trans-atlantisch familiehuis
Het succesverhaal van superjacht LALABE begon met een uitdagende briefing. De eigenaren wilden een superjacht voor een multigenerationele familie die langere periodes op zee doorbrengt. De uitdaging? Combineer een snelle waterverplaatser met een trans-atlantisch bereik, uitgebreide buitenruimtes, een beachclub met sauna en een royaal interieur van 299 GT en dat allemaal binnen een lengte van slechts 35 meter.
De overgang tussen binnen en buiten is voelbaar in de bovenste salon. Dankzij hoge glazen deuren die aan drie zijden openschuiven, verandert de ruimte in een handomdraai van een beschut interieur naar een open terras op het water. De aandacht voor detail is voelbaar in elk aspect, van de veiligheidsvoorzieningen voor zowel de allerkleinsten als de oudere familieleden, tot de royale accommodatie voor de acht permanente bemanningsleden.
Het dreamteam achter het succes
Een jacht van dit kaliber bouw je niet alleen. Het succes is het resultaat van een nauwe samenwerking tussen de vakmensen van de werf en een selecte groep toppartners. Guido de Groot tekende voor zowel het exterieur als het interieur, waarbij hij een sfeer creëerde van natuurlijke materialen, eikenhout en warme terracotta-tinten.
Aan de technische zijde zorgden Diana Yacht Design en Ginton Naval Architects voor een huzarenstukje op het gebied van scheepsbouwkunde. Door de roeren naar buiten te plaatsen, kon de hoek van de schroefas worden verkleind. Het resultaat? Minimale trillingen en maximaal comfort, cruciaal voor een familie die de oceaan wil oversteken en lange periodes aan boord verblijft.