Het designteam van Ferrari levert een nieuw meesterwerk af: de spectaculaire Riva 58’ Capri

Riva introduceert een nieuw open sportjacht dat duidelijk de signatuur draagt van de ontwerpers van jachten van Ferrari.

Riva 58' Capri Ferrari
Riva 58' Capri

Riva presenteert nieuwste open jacht in La Spezia 

Riva heeft het nieuwe model 58’ Capri officieel gepresenteerd in La Spezia. Het jacht markeert het begin van een nieuwe generatie open sportboten voor het merk en is ontworpen door Officina Italiana Design, het vaste ontwerpteam achter alle Riva-modellen van de afgelopen dertig jaar. De studio werkt nauw samen met het Strategic Product Committee onder leiding van Piero Ferrari, waardoor de 58’ Capri direct wordt gezien als een belangrijke strategische lancering binnen de Ferretti Group. 

Evolutie van de 56’ Rivale met duidelijke sportieve focus 

De Riva 58’ Capri is de opvolger van de 56’ Rivale, een van de meest succesvolle open jachten van de werf. Het nieuwe model zet die koers voort, maar legt meer nadruk op sportiviteit, hogere prestaties en een eigentijdse vormtaal. De romp is uitgevoerd in Shark Grey met zwarte accenten, terwijl een vaste canopy, inmiddels een herkenbaar element van moderne Riva-jachten, het silhouet zijn strakke, aerodynamische uitstraling geeft. 

De lijnen van het jacht zijn geïnspireerd op de succesvolle 68’ Diable, maar vertaald naar een compacter formaat dat moet aansluiten bij een bredere doelgroep van sportieve booteigenaren. 

Ruimtelijke indeling vertaalt luxe naar kleiner formaat 

Ondanks de lengte van 17,27 meter valt vooral de efficiënte indeling op. De cockpit is het centrale leefgedeelte en biedt een groot zonbed, een L-vormige zithoek, een bar en een helmstation met digitale instrumenten en meerdere Simrad-displays. Dankzij een elektrisch bedienbare soft top kan de hoeveelheid licht en lucht worden aangepast aan de omstandigheden. 

Beneden biedt het jacht drie cabines, waaronder een mastercabine achterin en een VIP-cabine in de boeg. De interieurmaterialen zijn modern en licht, met hoogglans hout, spiegels en roestvrijstalen details die de ruimtes groter doen lijken. De eerste uitvoering heeft het kenmerkende Chocolate Wengè-interieur, een materiaal dat de afgelopen jaren vaker in luxe jachten uit de Ferretti Group is toegepast. 

Prestaties tot 37 knopen met MAN-motoren 

De standaardconfiguratie bestaat uit twee MAN V8-1000 motoren, goed voor een topsnelheid van 33 knopen en een kruissnelheid van 27 knopen. In de optionele uitvoering wordt het jacht uitgerust met MAN V8-1200 motoren, waarmee 37 knopen mogelijk is. Een Seakeeper NG6-gyrostabilisator kan worden geïnstalleerd voor extra comfort in golven en bij stilstand. 

Het jacht is geclassificeerd in CE Class A, wat betekent dat het geschikt is voor offshore-omstandigheden en langere tochten buiten de kustwateren. 

Belangrijke stap voor Riva binnen de sportjachten

Met de lancering van de 58’ Capri breidt Riva zijn aanbod in het open sportjachtsegment verder uit. De combinatie van een compacte lengte, een hoogwaardige afwerking en een ontwerp dat direct herkenbaar is als onderdeel van de Riva-familie, maakt het model relevant voor zowel bestaande als nieuwe klanten. De betrokkenheid van Piero Ferrari binnen het strategische productcomité onderstreept het belang van dit model binnen de bredere ambities van de Ferretti Group. 

De Riva 58’ Capri is vanaf nu beschikbaar voor de internationale markt en zal naar verwachting een centrale rol spelen in de sportlijn van Riva voor de komende jaren.