In navolging van Max Verstappen heeft ook Formule 1-coureur George Russell een luxe jacht aangeschaft. De Brit is sinds kort eigenaar van een Pershing 6X. Dat is een sportief en stijlvol jacht met een iets kleiner formaat dan Verstappens boot, maar zeker niet minder luxe.
Pershing 40 jaar
Het Italiaanse jachtmerk Pershing vierde recent zijn 40-jarig bestaan en stond daarbij stil bij de aankoop van Russell. Op hun officiële X-account werd hij welkom geheten: “Er sloten zich ook nieuwe liefhebbers van Pershing aan, zoals Formule 1-coureur George Russell, die recent eigenaar werd van een fantastische Pershing 6X.”
Prijskaartje
Voor zijn nieuwe jacht betaalde Russell 3,6 miljoen euro. Dat is aanzienlijk minder dan teamgenoot Max Verstappen, die voor zijn jacht ruim 12 miljoen euro moest neertellen. Toch beschikt Russell over een indrukwekkend schip:
Specificaties Pershing 6X
De Pershing 6X is bijna 19 meter lang en 5 meter breed. Het jacht beschikt over: twee dekken, drie luxe slaapruimtes, drie badkamers en ruimte voor maar liefst 14 gasten.
Snelheid en prestaties
Onder de motorkap schuilt een krachtige V12-motor met 1550 PK. Daarmee haalt het jacht een topsnelheid van 48 knopen (ongeveer 90 km/u). De cruisesnelheid ligt rond de 75 km/u. Met een brandstoftank van 3200 liter en een watertank van 740 liter is de boot geschikt voor lange vaartochten. Dankzij het gebruik van carbon is het gewicht lager, wat bijdraagt aan de hoge snelheid en wendbaarheid.
Met zijn nieuwe Pershing 6X jacht voegt George Russell zich in de rij van Formule 1-coureurs die niet alleen op het circuit, maar ook op het water van snelheid genieten.
- NL Beeld