Nieuws

Nederlandse zeilster Angela Brandsma pakt podium bij start Clipper Round the World Yacht Race

Angela Brandsma uit Sneek verovert met haar team de derde plaats in de Clipper Round the World Yacht Race, na een zware strijd in de Bay of Biscay.

Anne Faber Leestijd 1 minuut
Zeilwedstrijden
Angela Brandsma uit Sneek met haar Power of Seattle Sports team na derde plaats in Clipper Round the World Yacht Race

De Nederlandse zeilster Angela Brandsma uit Sneek heeft met haar team Power of Seattle Sports een indrukwekkende derde plaats behaald in de openingsetappe van de Clipper Round the World Yacht Race. Het team voer in negen dagen van Portsmouth (VK) naar Puerto Sherry (Spanje), over een afstand van 1.275 nautische mijlen.

De etappe, die bekend stond als The Battle Over Biscay, werd gekenmerkt door harde wind, hoge golven en uitdagende upwind-koersen. Toch wist Brandsma niet alleen het podium te pakken, maar ook drie extra punten te scoren door als eerste het Scoring Gate te passeren.

De Clipper Race: unieke zeiluitdaging

De Clipper Round the World Yacht Race, opgericht door zeillegende Sir Robin Knox-Johnston, is een van de zwaarste zeilraces ter wereld. De race beslaat 40.000 nautische mijlen en is open voor deelnemers zonder zeilervaring. In totaal nemen 500 bemanningsleden uit 40 verschillende landen deel, verdeeld over tien identieke oceaanjachten.

Elke boot wordt geleid door een professionele schipper en First Mate. Bijzonder in deze editie: Angela Brandsma en haar First Mate Amy Smith vormen samen een van de eerste all-female leidersduo’s in de geschiedenis van de race.

Angela Brandsma uit Sneek met haar Power of Seattle Sports team na derde plaats in Clipper Round the World Yacht Race
Angela Brandsma

‘Een vuurdoop’

Op haar aankomst in Puerto Sherry zei Brandsma:
“Wat een race! Wat wind! Wat omstandigheden! Het was fantastisch – echt zo goed. Dit resultaat is volledig te danken aan mijn crew, ze waren vastberaden en onvermoeibaar.”

Clipper Race Director Dale Smyth sloot zich daarbij aan:
“Dat was een echte baptism of fire – geen makkelijke start van de race, en we zijn ontzettend trots op jullie.”

Het vervolg van de wereldrace

Na de stopover in Spanje vaart de vloot verder naar Punta del Este (Uruguay). Daarna volgen onder meer Kaapstad, Australië, de Filipijnen, China, de VS en Schotland, om uiteindelijk terug te keren naar Portsmouth. De race duurt in totaal bijna een jaar.

Wie zelf wil deelnemen: de inschrijvingen voor de Clipper Round the World Yacht Race 2027-28 zijn inmiddels geopend.