Superjachten

Nieuwe Numarine 40MXP: superjacht met zwembad en 6.000 mijl bereik

Numarine presenteert de 40 meter lange 40MXP: een superjacht met zwembad, gigantisch achterdek en een bereik van 6.000 zeemijlen. Gebouwd voor het buitenleven én lange reizen.

Anne Faber
1 minuut
Numarine

De Turkse jachtenbouwer Numarine heeft zijn grootste explorer tot nu toe onthuld: de 40 meter lange 40MXP, een gloednieuwe flagship binnen de populaire XP-serie. Het superjacht is gebouwd voor de Middellandse Zee, maar met genoeg power en bereik om de wereld over te steken.

Zwembad op het achterdek

Het meest in het oog springende verschil met de bekende 37XP is het verlengde achterdek. Door het naar voren verplaatsen van de salondeuren ontstond ruimte voor een royaal loungegedeelte met bar, eettafel en een zwembad met glazen wand. Dit alles direct verbonden met een hydraulisch zwemplatform over de volledige breedte van 8 meter. Ideaal voor zonnige bestemmingen als Zuid-Frankrijk, Florida of Australië.

Luxe voor lange tochten

De 40MXP behoudt de kenmerkende eigenschappen van de XP-serie: veel volume, weinig onderhoud en een indrukwekkend bereik van 6.000 zeemijlen bij 8 knopen. De romp is opnieuw ontworpen door Umberto Tagliavini, bekend van eerdere Numarine-explorers. Standaard ligt er een set MAN 800 pk motoren in, met de optie voor Tier III-conforme 900 pk versies.

Binnen biedt het jacht ruimte voor 12 gasten verdeeld over zes suites, waaronder een full-beam master op het hoofddek. Zowel het interieur als exterieur is ontworpen door Can Yalman, die trouw bleef aan de moderne, robuuste stijl waar Numarine om bekendstaat.

Al twee extra 40MXP’s in aanbouw

De interesse is groot: naast het eerste afgeleverde exemplaar zijn er inmiddels al twee extra 40MXP’s in aanbouw. Volgens Numarine-topman Ömer Malaz is het nieuwe model vooral bedoeld om de verbinding met de zee nóg sterker te maken. “We behouden het DNA van de XP-serie, maar voegen nieuwe elementen toe die het buitenleven nog aantrekkelijker maken.”

Salesdirecteur Chris Gore ziet kansen in zowel de chartermarkt als voor particuliere families. “De 40MXP is gebouwd voor luxe, maar ook voor veelzijdigheid. Dit is een echte alleskunner.”