/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F06%2F0lT2YBRyRsgOdG1750248805.jpg)
De zeilwereld staat op scherp, want Wally heeft zojuist zijn nieuwste wapen in de strijd gegooid: de wallyrocket71. Tijdens de iconische Loro Piana Giraglia werd deze futuristische racer officieel onthuld, en als we de eerste cijfers mogen geloven, is dit niet zomaar een jacht, dit is een gamechanger.
Van blanco vel tot snelheidsmonster
Het ontwerp komt van het gerenommeerde Spaanse designbureau Botin Partners, gebouwd door King Marine en ontstaan uit een nauwe samenwerking met eigenaar Giovanni Lombardi Stronati en het Wally-team. Het doel? Niet minder dan de snelste maxi ter wereld bouwen.
Het resultaat: een high-tech carbon racejacht dat kleiner is dan de bekende Maxi 72's, maar liefst drie ton lichter, met dubbele roeren, een waterballastsysteem van 2.700 liter en een slimme balans tussen kracht en rating. “We wilden niet gewoon meedoen, maar winnen,” aldus ontwerper Adolfo Carrau.

Snelheid in cijfers
Tijdens de eerste proefvaarten in Valencia haalde de wallyrocket71 met gemak 11 knopen aan de wind en ging hij zelfs sneller dan de wind bij het afvallen. Dankzij het supersnelle waterballastsysteem kan het jacht in slechts zes seconden van kant wisselen, ideaal voor korte, explosieve tackmanoeuvres.
Volgens tacticus Vasco Vascotto, aan boord van de eerste wallyrocket71 met de naam Django, is de boot “ongelofelijk licht, snel en perfect gebouwd.” Strategist Guillermo Parada noemt het een “complex maar opwindend project”, dat nu zijn vuurdoop krijgt tijdens de Giraglia, gevolgd door onder andere de Maxi Yacht Rolex Cup en Les Voiles de Saint-Tropez.
Wally domineert 2025
De wallyrocket71 is slechts het nieuwste hoofdstuk in een ijzersterk raceseizoen voor Wally. Met 15 Wally’s op het water dit jaar – van de elegante Wally Cento’s Galateia en V tot de compacte maar bloedsnelle wallyrocket51, laat het merk zijn spierballen zien op de belangrijkste regatta’s wereldwijd.
Van St. Barths tot Napels, van de Caribbean tot de Middellandse Zee: overal waar Wally vaart, verschijnen ze op het podium. En vaak op de hoogste trede. Tijdens het recent verzeilde Palmavela-evenement bijvoorbeeld, pakte Tilakkhana II de winst met slechts zes punten, terwijl Little Thila de Spirit of Tradition-klasse op zijn naam schreef.
Statement-jacht
CEO van de Ferretti Group, Alberto Galassi, vat het krachtig samen: “Met de wallyrocket71 veranderen we niet alleen de koers, we herschrijven de regels.” En dat is precies wat Wally lijkt te doen: jachten bouwen die niet alleen snel zijn, maar ook grenzen verleggen op het gebied van technologie, design en pure zeilbeleving.

Volg de race
De komende maanden is de wallyrocket71 te bewonderen tijdens de meest prestigieuze regatta’s ter wereld. Van de Rolex Fastnet Race tot de Cyclades Cup en natuurlijk de afsluiter van het seizoen: de Rolex Middle Sea Race in Malta.
Zet je zonnebril op, hou de tracker in de gaten en geniet van de show, want deze raket is nog lang niet uitgevlogen.
- Gilles Martin-Raget