/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F04%2Fg6P1sschGOkoLj1746007487.jpg)
De Duitse jachtbouwer YYachts komt met een opvallende nieuwkomer: de Y6. Een bijna 20 meter lange performance cruiser die speciaal is ontworpen voor intuïtief solozeilen – zónder concessies te doen aan comfort of stijl. Deze lichtgewicht carbon zeiler is volledig door één persoon te bedienen, en biedt tegelijkertijd het soort luxe en maatwerk dat je normaal alleen op veel grotere superjachten ziet.
Solo of samen: vaarvrijheid zonder bemanning
De Y6 is geboren uit een duidelijke wens van klanten: maximale privacy en gebruiksgemak aan boord. Of je nu alleen de wereld rond zeilt of met z’n tweeën een weekend op pad gaat, deze nieuwe cruiser is ontworpen om volledig zelfstandig te varen. De slimme cockpitindeling zorgt ervoor dat de schipper alles onder handbereik heeft. “De Y6 is extreem intuïtief te zeilen,” zegt YYachts-oprichter Michael Schmidt. “En met ons digitale Y on Watch-systeem staat de eigenaar altijd rechtstreeks in contact met onze technici.”

Lichtgewicht, stil en duurzaam gebouwd
Dankzij de carbon-epoxy constructie vaart de Y6 soepel, zelfs bij weinig wind. Het materiaal zorgt niet alleen voor prestaties, maar ook voor een fris en geurvrij interieur. YYachts werkt bovendien aan een elektrische aandrijvingsoptie, wat de Y6 tot een aantrekkelijk duurzaam alternatief maakt binnen het luxe segment.

Indeling op maat: van kantoor tot bemanningshut
Wat de Y6 écht onderscheidt, is de mate van personalisatie. Kopers kiezen zelf hoeveel cabines er zijn, hoe de eigenaarssuite eruitziet en of er bijvoorbeeld een kantoor of bemanningsruimte aan boord komt. Er zijn vier houtsoorten beschikbaar – waaronder eiken en mahonie – en een ruime selectie stoffen en afwerkingen. Voor wie dat wil, is samenwerking met een eigen interieurontwerper ook mogelijk. "Zoveel vrijheid in dit formaat zie je zelden," aldus Sales Director Tijl Hetterschijt.

Voor het eerst te zien in Palma
De eerste Y6 is momenteel in aanbouw en zal over ongeveer een jaar klaar zijn. Wie alvast een voorproefje wil, kan terecht op de Palma International Boat Show van 30 april tot 3 mei. Daar zijn onder meer Schmidt, Hetterschijt en ontwerper Bill Tripp aanwezig voor interviews en briefings.
- YYachts